Untitled Document
.: Oto Kiralama Servisleri:.
Kayseri Havaalanı Rent A Car
Kayseri Havaalanı Oto Kiralama
Kayseri Havaalanı Araba Kiralama
Car Rental Kayseri Airport
Car Hire Kayseri
Kayseri Airport Rent A Car
.: Haberler & Kampanyalar :.
.: Turlar :.
Kayseri Turu
Erciyes Turu
Yahyalı Şelalesi Turu
Kapadokya Turu
Ürgüp Turu
Göreme Turu
Kapadokya Balon Turu
.: Döviz Kurları :.
.: Hava Durumu :.
.: ÜRGÜP TURU :.
         Ürgüp, Nevşehir İlinin 20 km doğusunda olan ilçesidir ve Kapadokya bölgesinin en önemli merkezlerindendir. Göreme'de olduğu gibi tarihsel süreç içerisinde çok sayıda isme sahip olmuştur. Bizans döneminde Osiana (Assiana), Hagios Prokopios (Prokopi); Selçuklular dönemi'nde Başhisar; Osmanlılar zamanında Burgut kalesi; Cumhuriyetin ilk yıllarından itibaren de Ürgüp adıyla anılmıştır.

         Volkanik orijinli jeolojik bir yapıya sahip olan Ürgüp, yağmur ve rüzgar erozyonunun meydana getirdiği ve peri bacası olarak tanımlanan ilginç doğal oluşumların sıkça ve tipik örneklerinin yoğun olarak yer aldığı bir bölgeye kurulmuştur. Vadi yamaçlarından akan yağmur sularının ve daha sonra rüzgarların aşındırması sonucu oluşan yarıklar arasında yükselen peribacaları bu bölgeye has çok ilginç bir peyzaj görüntüsü oluşturmuştur.
.: Tura Katılmak İstiyorum :.
Ad Soyad :
Email :
Telefon :
Adres :
Kafile :
Tur :
Açıklama :
 
Profesyonel Transfer Hizmeti Kampanyaları

Erkilet Havaalanı,

Kayseri ilinde bulunan havaalanı. IATA kodu ASR, ICAO kodu LTAU'dur. 1998 yılında sivil hava trafiğine açılmıştır.

Erkilet Havaalanı'nın bitişiğinde 12. Hava Ulaştırma Ana Üs Komutanlığı konuşludur. Bu birliğe bağlı C-130, C-160 ve CN-235 tipi askeri nakliye uçakları meydanı yoğun olarak kullanırlar. Bunun dışında meydanda yoğun bir sivil kargo trafiği de mevcuttur.

Erkilet Havaalanı, Boeing 747 gibi büyük uçakları da ağırlayacak kapasitededir. Zaman zaman KC-135 askeri yakıt ikmal uçakları da meydanı kullanır.

Havayolu Şirketleri & Uçuş Noktaları

Bu havaalanına Türk Hava Yolları Kayseri-İstanbul-Kayseri olarak günde 5 kez karşılıklı sefer, Kıbrıs Türk Havayolları ise Kayseri-Lefkoşa-Kayseri yönünde Perşembe ve Pazar günleri olmak üzere haftada iki kez karşılıklı sefer yapmaktadırlar. Ayrıca SunExpress ile Kayseri-İzmir-Kayseri haftada 3 kere, Kayseri-Antalya-Kayseri karşılıklı olarak haftada 1 kez ve Kayseri-İstanbul(Sabiha Gökçen)-Kayseri günde 2 kez uçuş bulundurmaktadır. Pegasus Havayolları'nın ise haftada 5 kez Kayseri-İstanbul karşılıklı seferleri vardır. Ayrıca Corendon Havayolları ile Amsterdam'a haftada bir kez karşılıklı seferler vardır. Blue Wings ile Düsseldorf'a haftada yine 1 kez karşılıklı uçuşlar vardır.

Kayseri Erkilet Havaalanı
Erkilet Airport 2.jpg
IATA: ASR – ICAO: LTAU
Özet
Havaalanı tipi
Sivil / Askeri
İşletici
DHMİ / THK
Yer
Kayseri, Türkiye
Rakım (ODS)
3,506 ft / 1,069 m
Koordinatlar
38°46'13¨N 035°29'43¨E
Web sitesi
www.kayseri.dhmi.gov.tr
Pistler
Yön uzunluk yüzey
ft m
07/25 9,841 3,000 Beton
   
Untitled Document

Tüm Hakları Saklıdır - Copyrighted by Kayseri Transfer © 2010

designed by